Už žalią švarą!

Mūsų įmonės misiją atspindi šūkis – „Už žalią švarą!“, kurį naudojame nuo 2012 metų. Perdirbdami plastikines atliekas ir gamindami plastikines pakuotes, ne tik padedame visiems rūpintis kasdiene švara, bet  ir daryti tai patogiai bei atsakingai. Siekiame, kad švaros užtikrinimas būtų draugiškas aplinkai, žemei, orui, vandeniui bei kitiems planetos resursams. Mes – „Už žalią švarą!“ Šios filosofijos kertiniai akmenys: ekologinė atsakomybė, efektyvi švara ir komfortas.

Ekologinė atsakomybė:

Rūpintis aplinkos apsauga ir skatinti ekologišką mąstymą bei elgseną – kiekvieno mūsų pareiga. Ši pareiga ir atsakomybė itin didelė, jei esi kasdienio vartojimo produktų gamintojas. Šio verslo atstovai privalo imtis iniciatyvos ir kurti ekologiškai atsakingus gaminius, kurie būtų pritaikyti rūšiavimui, nesudėtingai perdirbami, skatintų ekologišką gyvenimo būdą bei veiklą, tiktų daugkartiniam naudojimui. Svarbu, kad tokie produktai ne tik neprisidėtų prie taršos didinimo, bet ir skatintų elgtis atsakingai ir rūpintis aplinka. Siekis būti ekologiškai atsakinga įmone, yra UAB „Gerovė“ kasdienybė, kuri nuolatos patvirtinama realiais darbais. Keletas mūsų įgyvendintų iniciatyvų:

  • “Clean and green” – itin patogus rūšiavimo maišelių rinkinys privatiems ir verslo klientams, skatinantis rūšiuoti šiukšles (nuo 2013m.);
  • Savo gaminiams stengiamės maksimaliai naudoti antrinę (perdirbtą) žaliavą (nuo 2002m.);
  • Pirmieji Lietuvoje savo gamybos technologiniame procese pradėjome naudoti OXO BIO priedą, kurio dėka plastikiniai gaminiai savaime suyra per 12 - 24 mėnesius (nuo 2007m.);
  • Aktyviai remiame socialinius projektus “Darom” (nuo 2010m.);
  • Įmonės patalpos apšildomos gamybos proceso metu gauta šiluma (nuo 2009m.);
  • Visi mūsų gaminiai yra perdirbami;
  • Superkame antrines žaliavas ir skatiname žaliavų pridavimą, investuodami į komunikaciją žiniasklaidoje;
  • Nuolat didiname antrinės žaliavos panaudojimą mūsų gamybos procese. Šiuo metu  mūsų rodiklis vienas aukščiausių Europos Sąjungoje – 80 proc. gamyboje naudojamų žaliavų yra antrinės.
Efektyvi švara:

Visi mėgstame švarą ir tvarką savo aplinkoje. UAB “Gerovė” gaminiai ne tik padeda tvarkytis savo aplinką, bet ir suteikia galimybę tai atlikti tausojant gamtą ir mažinant taršą. Mes daug investavome į savo gamybos technologijas, kad mūsų gaminiai mažiausiai kenktų aplinkai, būtų lengvai perdirbami, teiktų didžiausią patogumą ir vertę klientui. Mūsų ekologiški gaminiai lengvai atpažįstami iš paženklinimų, tad socialiai atsakingi ir sveikos, ekologiškos gyvensenos entuziastai mielai renkasi mūsų gaminius.

Komfortas:
Tobulindami savo gaminių technologijas ir dizainą, daug dėmesio skiriame patogumui. Mums svarbu, kad mūsų produktai – įvairios paskirties pakuotės – suteiktų klientams papildomą vertę – tinkamai supakuotus daiktus yra patogiau transportuoti, sandėliuoti, naudoti, surasti. 
 
Požiūris į aplinką / Surinkimas ir perdirbimas

Plastikinių pakuočių supirkimas

Brangiai superkame antrinę plastikinę žaliavą - pakuotes, plėvelę. 
UAB “Gerovė” turi 2006 m. LR Aplinkos apsaugos ministerijos išduotą leidimą, suteikiantį teisę organizuoti plastikinės pakuotės tvarkymą (TIPK leidimas Nr.1/428, 2006 06 16). Nuo 2010 metų, kaip įmonei naudojančiai ir/ar eksportuojančiai plastiko pakuočių atliekas, taip pat  išduotas LR Aplinkos apsaugos ministerijos leidimas išrašyti  pažymas, patvirtinančias plastikinės pakuotės atliekų perdirbimo užduočių įvykdymą. Surinkdami ir perdirbdami privalomąją apmokestinamąją pakuotę, mes savo klientams padedame susimažinti taršos mokesčius. 
 

Mūsų pranašumas - plastikinių atliekų perdirbimas 

2013-aisiais metais pradėjo veikti jau ketvirtasis plastikinių pakuočių perdirbimo įrenginys, įgalinantis dar labiau padidinti antrinės žaliavos naudojimą mūsų gamyboje. Panaudotos plastikinės pakuotės yra tinkamos perdirbimui bei gali būti alternatyvus žaliavų ir energijos šaltinis. Kuo daugiau gamybos procese naudojama antrinių žaliavų, tuo daugiau sutaupoma gamtinių išteklių, mažiau teršiama aplinka Be to, gaminti naujus plastikinius maišelius iš antrinių polietileno žaliavų yra naudinga ir komerciškai. Oficialioji statistika teigia, kad Lietuvoje per metus yra išmetama per 60.000 tonų plastikinių pakuočių. Tik 23.000 tonų šių atliekų sugrįžta atgal į perdirbimą, nors galėtų sugrįžti visi panaudoti plastikiniai gaminiai. Tai per didelis iššūkis mūsų aplinkai ir gamtai – pagal tradicines technologijas pagaminti plastikiniai gaminiai suyra tik per 400-500 metų. Todėl mes skatiname didinti perdirbamos pakuotės kiekį ir keliame sau aukščiausius tikslus, kad pasiūloje atsirastų kuo daugiau greitai suyrančių ir pagamintų iš antrinių žaliavų plastikinių pakuočių. 

 

Atgal